https://mobirise.com/

Добровільне страхування вантажів

Чому необхідно страхувати вантаж


Страхування відповідальності перевізника не компенсує втрати вантажу повністю, тому що перевізник оплачує не всю шкоду, заподіяну вантажу. Відповідальність перевізника обмежена міжнародним і національним законодавством, у тому числі Конвенцією про договір міжнародного автомобільного перевезення вантажів. Ст. 23 цієї Конвенції обмежує максимальну відповідальність перевізника розміром 8,33 SDR (приблизно 12 євро) за 1 кг брутто втраченого або пошкодженого вантажу. Крім того, повинна бути доведена провина перевізника. Якщо цього не відбувається, і перевізник звільняється від відповідальності, то весь тягар з втрати вантажу лягає на власника вантажу. Аби цього уникнути, необхідно застрахувати сам вантаж.


Страхування вантажу передбачає відшкодування повної вартості вантажу його власникові, забезпечує та зберігає фінансову стабільність бізнесу.
Страхування вантажів відповідає стандартам (ICC '82) Інституту Лондонських Страховиків (Institute Cargo Clause), що є загальновизнаним світовим лідером у галузі страхового захисту вантажоперевезень.


Які вантажі підлягають страхуванню


 

Застрахувати можна будь-який вид вантажу, що перевозиться по усьому світу усіма видами транспорту:
• при автоперевезеннях;
• при перевезеннях залізничним транспортом;
• при авіаперевезеннях;
• при перевезеннях водним транспортом;
• при змішаних перевезеннях, тобто перевезеннях вантажу різними видами транспорту.
 


Строк дії договору страхування
При страхуванні вантажів можливі кілька варіантів страхування:
1. Разове страхування вантажів - страхування на строк конкретного перевезення (разове відправлення, разове перевезення вантажу) – страховий захист діє на період цього перевезення;
2. Багаторазове страхування вантажів (страхування вантажів за генеральним полісом, генеральним договором) укладається на тривалий строк. Страхування за генеральним полісом можливе у випадку здійснення на постійній основі однотипних перевезень: за тим самим маршрутом подібних (однорідних) вантажів.


Переваги страхування за генеральним договором: 
• значне зменшення документообігу;
• істотне заощадження коштів.
Цей тип договору страхування використовується транспортними компаніями, що мають постійні договори перевезення з певними замовниками, що характеризуються сталістю як за строками, маршрутами, так і за видами вантажів, що перевозяться.